Polska po 1989 roku

09.09.2018

Poznań: do 30 września można aplikować do konkursu „Fundusz Samorządów Uczniowskich”

Do 30 września młodzież może składać aplikacje do konkursu „Fundusz Samorządów Uczniowskich”. Konkurs umożliwia uczniom poznańskich szkół uzyskanie pieniędzy niezbędnych do realizacji własnych projektów. 

Poznański magistrat tłumaczył, że celem konkursu jest wsparcie działań młodych poznaniaków zaangażowanych w rozwój i życie miasta. Dzięki dofinansowaniu uczniowie będą mieli szansę na realizację projektów związanych ze swoimi zainteresowaniami naukowymi, będą mogli kształtować swoje postawy obywatelskie oraz prowadzić działania edukacyjno-kulturalne. Magistrat wskazał, że jest to pierwszy tego typu program w stolicy Wielkopolski adresowany do poznańskich szkół ponadpodstawowych, w którym młodzież może sama zgłaszać swoje pomysły.

"Fundusz przyczyni się do aktywizacji i integracji uczniów w szkole, a także do nawiązania kontaktów młodzieży z otoczeniem. Uczniowie nauczą się pozyskiwać środki na realizację swoich pomysłów, co zwiększy ich poczucie wpływu na otaczającą rzeczywistość i zaprocentuje w przyszłości zaangażowaniem w rozwój miasta" – podkreślił zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Jak tłumaczył, koncepcje powinny odpowiadać lokalnym potrzebom młodych poznaniaków. 17 września odbędą się także warsztaty z zarządzania projektami dla przedstawicieli zarządów Samorządów Uczniowskich, dzięki którym młodzież będzie się mogła przygotować do aplikowania w konkursie.

"Środki na realizację programu wprowadzono do budżetu dzięki inicjatywie Młodzieżowej Rady Miasta Poznania II kadencji. Uczniowie otrzymają do 700 zł na projekt" – wskazała dyrektor wydziału rozwoju miasta i współpracy międzynarodowej UMP Iwona Matuszczak-Szulc.

"Bardzo istotnym założeniem konkursu jest zaangażowanie młodzieży w przygotowanie wniosków konkursowych. Proces tworzenia projektów będzie z pewnością cenną lekcją dla młodych ludzi i zapozna ich z ofertą miasta" – dodała.

Nabór zgłoszeń trwa do 30 września. Aplikacje młodzież może składać w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania.(PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ krap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL