Polska po 1989 roku

26.05.2019

Poznań dofinansuje półkolonie dla dzieci w czasie wakacji

Miasto Poznań przeznaczy w tym roku 1 mln zł na dofinansowanie półkolonii dla uczniów klas I-III organizowanych w poznańskich podstawówkach. Z oferty będzie mogło skorzystać prawie 2 tysiące dzieci.

„W zeszłym roku po raz pierwszy miasto zaproponowało rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim spełniło oczekiwania najmłodszych. Podczas nadchodzących wakacji, po raz kolejny, wspólnie ze szkołami, postanowiliśmy zorganizować uczniom czas wolny” – podkreślił zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Jak dodał, „warte podkreślenia jest, że półkolonie odbywają się w szkołach, do których dzieci uczęszczają w ciągu roku, a więc w większości znajdujących się blisko miejsca zamieszkania”.

Poznański magistrat przypomniał, że półkolonie to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III, których rodzice mieszkają w Poznaniu i tutaj rozliczają podatki. Przy zapisach wymagane będzie oświadczenie rodziców o spełnieniu tych wymagań.

Każde dziecko można zapisać na jeden turnus. Koszt pobytu na półkolonii to 440 zł. Większość tej kwoty pokryje Miasto Poznań - rodzice zapłacą 100 zł. Na organizację półkolonii w poznańskich podstawówkach miasto zarezerwowało w tym roku 1 milion zł.

„W ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni, przewidujemy opiekę wykwalifikowanych opiekunów przez 8 godzin dziennie. W tym czasie miasto zapewni najmłodszym moc atrakcji. Oferta półkolonii obejmuje również wyżywienie w postaci dwóch posiłków - śniadań oraz obiadów” – wskazała dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP Magdalena Pietrusik-Adamska.

W niektórych szkołach zapisy na półkolonie już ruszyły, w innych rozpoczną się w najbliższych dniach. Rekrutacje prowadzone są bezpośrednio przez szkoły, a o przyjęciu na miejskie półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń. W półkoloniach mogą wziąć udział również dzieci z niepełnosprawnościami. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ je/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL