Polska po 1989 roku

10.10.2018

Prezydent przyznał odznaczenia państwowe za działalność na rzecz rozwoju medycyny

Dorota Daniewska, Irmina Jankowska-Lech, Jacek Kosmala, Urszula Mackiewicz i Katarzyna Osiak zostały odznaczone przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju medycyny.

Odznaczenia przyznano w środę podczas inauguracji roku akademickiego w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. W imieniu prezydenta wręczyła je szefowa jego kancelarii Halina Szymańska. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali Michał Kamiński i Grzegorz Ostrowski. Sylwia Piętka otrzymała Srebrny Medal Zasługi za długoletnią służbę.

Z okazji inauguracji roku akademickiego prezydent wystosował list do uczestników uroczystości. Odczytała go szefowa Kancelarii Prezydenta. "Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Nowy rok kształcenia i badań. Nowy rok odkryć naukowych i rodzących się pasji. Nowy czas trudnej i wytężonej, a zarazem pięknej i fascynującej pracy intelektualnej" - napisał prezydent.

"Z tej okazji pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich Państwa, zgromadzonych na uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Na ręce Pana Dyrektora kieruję słowa uznania i najlepsze życzenia dla całej Państwa społeczności. Gratuluję Państwu dotychczasowego dorobku intelektualnego i osiągnięć organizacyjnych. Niechaj Państwa praca, tak istotna i cenna dla Polski, z tym i każdym następnym rokiem przynosi coraz lepsze owoce" - dodał Andrzej Duda. (PAP)

autor: Paweł Żebrowski, Dorota Stelmaszczyk,

pż/ dst/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL