Kultura i sztuka po 1989 roku

24.06.2018

W poniedziałek rusza Becekobus – wakacyjne warsztaty dla dzieci

W poniedziałek na ulice Bytomia wyjedzie Becekobus, czyli objazdowe warsztaty dla dzieci. Młodzi bytomianie, spędzający wakacje w mieście, będą mogli nauczyć się sztuczek żonglerskich, konstruowania latawców, podszkolić technikę malowania i poznać tajniki sztuki filmowej.

Becekobus, który swą nazwę wziął od Bytomskiego Centrum Kultury, pojawi się w każdej dzielnicy, a animatorzy będą zachęcać najmłodszych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i rozwijania swoich pasji.

Projekt pn. Becekobus – wakacyjne warsztaty objazdowe jest dofinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury – „Kultura - Interwencje 2018”.

Od 25 do 29 czerwca artystyczny pojazd zawita do Miechowic, Górnik, Suchej Góry, Stroszka, Łagiewnik, Szombierek, Bobrka i Rozbarku. W tych dzielnicach zostaną zorganizowane warsztaty kuglarskie i ekologiczne. Podczas tych pierwszych dzieci nauczą się żonglowania piłeczkami, chustami i talerzykami, poznają tajniki chodzenia na szczudłach. Z kolei zajęcia ekologiczne będą polegały na sadzeniu różnego rodzaju roślin w butelkach.

Wakacyjne zajęcia na Rynku, które odbędą się od 3 do 7 lipca są adresowane do wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki sztuki filmowej. Ich uczestnicy m.in. napiszą scenariusz filmowy, a później go zrealizują. Warsztaty filmowe będą realizowane w ramach przygotowań do wystawy wakacyjnej w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika „Gwiazdki nie są do zabawy”.

Od 20 do 24 sierpnia Becekobus odwiedzi Sucha Górę, osiedle Arki Bożka, Szombierki, Miechowice, Bobrek, osiedle Ziętka, Śródmieście, Łagiewniki, Górniki i Stolarzowice. Tym razem animatorzy zachęcą do wspólnej zabawy dzieci, które mają zamiłowania plastyczne i lubią uprawiać sport. Przygotowano dla nich konkurencje wymagające sprawności ruchowej, sprytu, kreatywnego myślenia oraz współpracy grupowej. Uczestnicy warsztatów plastycznych będą konstruować, formować, wycinać, kleić, malować, budować – z użyciem nożyczek, taśm, kleju, farb i specjalnych klocków.

Na zakończenie wakacji, od 27 do 31 sierpnia, uczestniczy warsztatów będą własnoręcznie konstruować latawce, a w trakcie warsztatów muzycznych poznają dźwięk ok. 50 instrumentów. Na zajęciach pojawią się także bardzo nietypowe instrumenty, jak lira korbowa, tambura macedońska i afrykańskie bębny. Te warsztaty odbędą się na osiedlu Ziętka, w Łagiewnikach, Stolarzowicach, i na osiedlu Arki Bożka, a także Śródmieściu, Górnikach, Szombierkach, Rozbarku, Miechowicach i Stroszku.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mok/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL