Polska po 1989 roku

11.03.2018

Wydawcy akademiccy na Poznańskich Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Wydawcy akademiccy i wydawnictwa oferujące książki popularnonaukowe zaprezentują swoją ofertę na Poznańskich Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Impreza rozpocznie się 23 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W tym roku wydarzenie ma swoją 22. edycję. W jego ramach zaplanowano m.in. spotkania autorskie, panele dyskusyjne i warsztaty dla dzieci.

Jak podali organizatorzy imprezy, w tym roku na targowych stoiskach będzie można znaleźć nie tylko duży wybór książek wydawców akademickich, ale i nowości wydawców książek popularnonaukowych.

Targom towarzyszyć będzie m.in. konferencja "Nowe Media – Nowa przestrzeń komunikacji z uczniem" oraz spotkanie poświęcone unijnym regulacjom dotyczącym prawa autorskiego.

Organizatorzy przygotowali też stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej. Pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu zaproszą chętnych na zajęcia "Joga z książką". Część wydarzeń skierowana będzie do dzieci. Warsztaty przygotują m.in. studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, pracownicy Instytutu Konfucjusza oraz eksperci z Ogrodu Botanicznego.

Impreza od niedawna odbywa się w zmienionej formule. W 2016 r. Wydawnictwo Naukowe UAM jako organizator znanych wcześniej "Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej", porozumiało się z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w sprawie wspólnej organizacji Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

Targi rozpoczynają potrwają do niedzieli 25 marca. W tym samym czasie na terenie MTP odbywać się będą m.in. targi edukacyjne oraz Poznańskie Targi Książki "Pegazik".

Patronem medialnym Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej. jest serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL