Polska po 1989 roku

12.01.2018

A. Zalewska: w marcu kongres dot. szkolnictwa zawodowego

Pod hasłem „dobry zawód” planowany jest w marcu kongres dot. szkolnictwa zawodowego z udziałem m.in. pracodawców i samorządowców - zapowiedziała w piątek szefowa MEN Anna Zalewska.

Minister edukacji narodowej była gościem Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus, zorganizowanego w Warszawie na PGE Narodowy.

Minister wskazała, że trwają prace nad budową „nowoczesnej szkoły branżowej, nowoczesnego technikum”. „Ileś działań zostało już podjętych (…). Przepisy już dają ogromne możliwości, ale one są jeszcze niewystarczające” – oceniła.

„W marcu odbędzie się kongres zawodowy pod hasłem +dobry zawód+. Spotkamy się z powiatami, pracodawcami po to by pokazać wszystkie przepisy, które chcemy zmienić” – powiedziała minister.

„Przypominam, że chcemy dotknąć ustawy o finansach publicznych, ustaw podatkowych. Branże, spółki, korporacje są gotowe dołożyć się do systemu edukacji poprzez m.in. wyposażenie, ale jest problem z podatkiem od darowizny” – dodała. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ jw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL