Z zadowoleniem przyjęliśmy działania podjęte przez Pana Prezydenta, które są świadectwem troski o przyszłe pokolenia Polaków – napisali w środę do prezydenta Andrzeja Dudy nauczyciele z NSZZ "Solidarność", protestujący w siedzibie Kuratora Oświaty w Krakowie.
Niezbędne są zmiany, które będą bardzo mocno wiązać pracodawcę ze szkolnictwem zawodowym – powiedziała w środę w Kielcach wiceminister edukacji Marzena Machałek, która wzięła udział w Regionalnym Kongresie Zawodowym.
Zarzuty premiera Mateusza Morawieckiego są bezzasadne i podyktowane politycznymi i partyjnymi interesami. OPZZ-owski ruch związkowy od 35 lat reprezentuje interesy pracujących, bez względu na opcję rządzącą – napisał przewodniczący OPZZ Piotr Guz w oświadczeniu adresowanym do premiera.
Na budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odsłonięto w środę tablicę upamiętniająca b. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przypominającą o tym, że w latach 1972-1997 pracował on na tym wydziale gdańskiej uczelni.
Wykładem dotyczącym historii Warmii 27 marca rozpocznie działalność Uniwersytet III Wieku na Szlaku Św. Jakuba. Uniwersytet będzie działał przy olsztyńskim Stowarzyszeniu Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego.
W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli co do wzrostu ich wynagrodzeń - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w Kancelarii Prezydenta RP.
Apelujemy, aby usiąść do rozmów, rzeczywiście rozmawiać i dojść do konsensusu - podkreślił w środę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski w związku z zapowiadanym strajkiem w oświacie. Ocenił także, że prezes ZNP Sławomir Broniarz nie proponuje rozmowy i chce stawiać rząd "pod ścianą".
Podejmę rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli co do wzrostu wynagrodzeń - powiedział we wtorek podczas spotkania z mieszkańcami Wolsztyna (woj. wielkopolskie) prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, oczekiwania nauczycieli "są uzasadnione".
Każda grupa zawodowa ma prawo do strajku, ale nie można tego robić kosztem uczniów – napisała we wtorek Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej i Koalicja Młodzieżowych Rad na rzecz Praw Ucznia w liście otwartym do MEN i do związków nauczycielskich.