Kultura i sztuka po 1989 roku

18.07.2018

10. festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę 2018 rozpocznie się w piątek

Międzynarodowy festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę, poświęcony tańcowi, rozpocznie się w piątek na Placu Zebrań Ludowych. W programie trzydniowej imprezy zaplanowano taneczne bitwy, warsztaty tańca i koncerty. Zagrają m.in. Strachy na Lachy, Lao Che i Brodka.

Program tegorocznego festiwalu przedstawiono w środę na konferencji prasowej w Gdańsku. Będzie to dziesiąta edycja Gdańsk Dźwiga Muzę.

Gdańsk Dźwiga Muzę to jedyny w Polsce i drugi w Europie (największy w Czechach - PAP) w całości poświęcony kulturze tańca.

"W tym roku na festiwalu będą cztery style taneczne: hip hop, break dance, popping i dance hall. Przez dwa dni będzie można korzystać z warsztatów tanecznych. Adresowane są one nie tylko dla osób już tańczących, ale też początkujących. Oprócz tego, w czterech kategoriach tanecznych, odbędą się bitwy taneczne +Best Performance+. W każdym ze stylów spodziewamy się ok. 60-70 uczestników" - powiedziała PAP Aleksandra Kasprzyk ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, organizującej Gdańsk Dźwiga Muzę.

Dodała, że oprócz tancerzy z Polski do udziału w festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę 2018 są już zgłoszenia m.in. z Francji, Kanady, Litwy, Niemiec, Rosji oraz Ukrainy. Dla zwycięzców bitew tanecznych w każdej z czterech kategorii czeka nagroda w wysokości czterech tysięcy złotych.

W charakterze gwiazd tanecznych na Gdańsk Dźwiga Muzę 2018 wystąpią: Alex The Cage (Belgia), Stockos (Francja), Mikhal X-Qlusiv (Jamajka) oraz Megaman (Kanada).

Podczas festiwalu nie zabraknie też atrakcji dla sympatyków street art. Dla nich przeznaczone będą warsztaty graffiti.

Na zakończenie każdego dnia festiwalu planowany jest wieczorny koncert polskich gwiazd muzycznych na dużej scenie plenerowej. W piątek wystąpią - Bob One&Bas Tajpan, Bedoes, Bisz&B.O.K oraz Kaliber 44, w sobotę - Daria Zawiałow, Happysad, Strach na Lachy, a w niedzielę - Illusion, Lao Che oraz Brodka.(PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL