Kultura i sztuka po 1989 roku

09.05.2018

24. Festiwal Kabaretu Koszalin 2018 odbędzie się 28 lipca

Tegoroczny 24. Festiwal Kabaretu Koszalin (FKK) odbędzie się 28 lipca. Ze względu na remont amfiteatru impreza zostanie przeniesiona do hali widowiskowo-sportowej. Motyw przewodni festiwalu to "Ambasada humoru".

"Nad tegorocznym Festiwalem wisiały czarne, gęste chmury. Dyrektor, która zajmuje się programem w TV Polsat, powiedziała, że absolutnie się nie zgadza, żeby festiwal odbywał się w hali. I rozważaliśmy już takie opcje jak: Festiwal Kabaretu Koszalin w Kołobrzegu albo w Słupsku. Choć trudno było sobie wyobrazić, by nasz Festiwal miał wyemigrować gdzieś poza Koszalin" – powiedział w środę podczas konferencji prasowej główny organizator FKK Leszek Malinowski z Kabaretu "Koń Polski".

Ze względu na planowany remont amfiteatru w Koszalinie, w którym co roku odbywał się Festiwal Kabaretu, imprezę transmitowaną na żywo przez TV Polsat trzeba było przenieść w inne miejsce. Tegoroczna lokalizacja imprezy zaplanowanej na 28 lipca to Hala Widowiskowo-Sportowa przy ul. Śniadeckich.

Jak powiedział Malinowski motyw przewodni tegorocznego Festiwalu to "Ambasada humoru". "Ma dwojakie znaczenie. Jedno jest takie, że właśnie hala sportowa będzie ambasadą, placówką naszego koszalińskiego amfiteatru. Drugie – mamy ostatnio bardzo ożywione kontakty zagraniczne i wydaje mi się, że z punktu widzenia autora tekstów to temat bardzo ciekawy" – wyjaśnił.

Podczas 24. FKK wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret Rak, Kabaret Para nr 2 z Ewą Błachnio i Łukaszem Kaczmarczykiem, Kabaret Jurki, Kabaret Polefka, Szymon Łątkowski i Kabaret Chyba. Gwiazdą muzyczną imprezy będzie Sławomir.

Bilety są już w sprzedaży w kilku punktach w Koszalinie, oraz przez internet (www.kabarety.pl). (PAP)

autor: Inga Domurat

ing/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL