Kultura i sztuka po 1989 roku

21.03.2019

3. edycja showcase'u „Generation After: Risky Project” w Nowym Teatrze w Warszawie

W Nowym Teatrze w Warszawie 28 marca rozpocznie się 3. Polish Performing Arts Showcase „Generation After: Risky Projects”. Zainaugurowany trzy lata temu projekt prezentacji działań warszawskich artystów jest skierowany jest do grona międzynarodowych krytyków i kuratorów.

"Osobiste wypowiedzi młodego pokolenia twórców, coraz bardziej radykalne środki, alternatywne rozwiązania i permanentne poszukiwanie szczelin - to program trzeciej edycji Generation After: Risky Project" - napisano na stronie Nowego Teatru w Warszawie.

Pokaz "Generation After 3. Showcase. Risky Projects" zorganizowany dla międzynarodowego grona specjalistów i kuratorów odbywać się będzie w dniach 28-30 marca br.

"W 3 dni pokażemy międzynarodowej publiczności 14 spektakli. Połączymy potencjał różnych instytucji i producentów, wspólnie reprezentując warszawską kulturę na światowym forum" - poinformowali na swojej stronie organizatorzy.

Wśród prezentacji znajdują się m.in. spektakle: "Thriller" w reż. Anny Smolar i Pawła Sakowicza, "Strach" w reż. Małgorzaty Wdowik, "Żaby" w reż. Michała Borczucha; pokazy taneczne np. "Masakra" w choreogr. Pawła Sakowicza oraz cztery performanse (m.in. "Maria Klassenberg. Ecstasies" wg koncepcji i w reż. Katarzyny Kalwat).

Kuratorami wydarzenia są Joanna Nuckowska, Adam Kasjaniuk i Olga Drygas.

Organizatorzy zapowiedzieli, że udział w wydarzeniu "potwierdziło ponad stu gości m.in. z Francji, Niemiec, Danii, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Chin". Obok pokazów teatralnych, spektakli tanecznych i performansów organizatorzy przygotowali dla nich debaty oraz cykl spacerów po Warszawie, podczas których przewodnikami będą artyści.

Część wydarzeń będzie otwarta dla zwykłej publiczności.

"Showcase Generation After wystartował trzy lata temu, w momencie rozczarowania i głębokiego kryzysu. Niestety, czasy są coraz bardziej niespokojne, a działanie w obrębie sztuki traci resztki niewinności. Po dyskusjach i redefinicjach pora podjąć ryzyko działania: ryzyko zmiany opartej na słabości taktyk, a nie sile strategii; ryzyko wyznaczania swojego miejsca pomiędzy wielkimi prądami, poprzez przesuwanie akcentów i znaczeń" - czytamy na stronie Nowego Teatru.

Więcej o programie na stronie: http://www.nowyteatr.org/public/upload/pdf/Generation-After-3.-Showcase_Risky-Projects.pdf (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/aszw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL