Kultura i sztuka po 1989 roku

21.02.2019

Festiwal Dni Muzyki nad Odrą - do piątku

Prawie 30 koncertów złoży się na tegoroczny międzynarodowy festiwal Dni Muzyki nad Odrą – jedną z największych imprez muzycznych na polsko-niemieckim pograniczu, będącą efektem wieloletniej współpracy filharmoników z Zielonej Góry i Frankfurtu nad Odrą.

Przez miesiąc odbywać się będą koncerty symfoniczne i kameralne oraz recitale na obu brzegach Odry. Po polskiej stronie zaplanowano koncerty m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp., Nowej Soli, Słubicach i Rzepinie.

„Podziwiać będziemy artystów z Polski, USA, Niemiec, Francji, Rosji, Ukrainy i Białorusi, którzy zaprezentują szeroką gamę muzycznych form, stylów i klimatów w specjalnie dobranym repertuarze. Tegoroczny festiwal Dni Muzyki nad Odrą odbywa się pod symbolicznym hasłem – +Tradycja i Przełom+” – poinformowała Krystyna Walkowiak z Filharmonii Zielonogórskiej.

W piątek w Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się recital fortepianowy pt. „Na urodziny F. Chopina” w wykonaniu pianisty Janusza Olejniczaka. Będzie to preludium do uroczystej inauguracji Festiwalu, która nastąpi 2 marca br. w Zielonej Górze a 3 marca we Frankfurcie n. Odrą.

„Program i kształt festiwalu powstał w wyniku całorocznej współpracy i dyskusji w ramach Kuratorium, w skład którego wchodzą muzycy i działacze kultury z Zielonej Góry i Frankfurtu nad Odrą” – powiedział dyr. Filharmonii Zielonogórskiej Czesław Grabowski.  (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL