Religia

19.08.2017

Halina Frąckowiak w hołdzie kard. Macharskiemu

Halina Frąckowiak zaśpiewa podczas koncertu „Jezu, ufam Tobie”, zorganizowanym z okazji pierwszej rocznicy śmierci kard. Franciszka Macharskiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę wieczorem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzi w Krakowie Łagiewnikach.

Wieczór ma także zapowiadać niedzielne uroczystości na terenie sanktuarium, kiedy to wierni będą świętować 15. rocznicę konsekracji, dokonanej przez Jana Pawła II, łagiewnickiej świątyni i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Wraz z gwiazdą polskiej piosenki na scenie wystąpią też multiinstrumentalista Józef Skrzek, zespół Maleo Reggae Rockers oraz orkiestra symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach pod dyrekcją Krzysztofa Michałka z krakowskiej Akademii Muzycznej.

„To artyści znani i lubiani. Ich repertuar będzie pasował do miejsca koncertu, czyli do bazyliki” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Małgorzata Pabis. Podkreśliła też, że kard. Macharski bardzo wiele zrobił dla Łagiewnik, szczególnie bliski był mu kult Bożego Miłosierdzia.

Franciszek Macharski urodził się 20 maja 1927 r. w Krakowie, tu też zmarł 2 sierpnia 2016 r. Przez blisko 27 lat był metropolitą krakowskim. Jego poprzednikiem i wielkim przyjacielem był Karol Wojtyła. To właśnie z rąk Jana Pawła II otrzymał sakrę biskupią i godność kardynalską. Za czasów kiedy administrował archidiecezją krakowską powstało ponad 200 nowych parafii, wybudowano dziesiątki kościołów i kaplic. (PAP)

bko/ skr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL