Kultura i sztuka po 1989 roku

04.12.2018

II Koszaliński Kongres Kultury – od piątku

Wykłady, prezentacje, wystawy i spotkania z artystami znalazły się w programie dwudniowego II Koszalińskiego Kongresu Kultury, który rozpocznie się w piątek. Jego elementem będzie podpisanie Samorządowej Karty dla Kultury – powiedział we wtorek prezydent Koszalina Piotr Jedliński. II Koszaliński Kongres Kultury potrwa do soboty. Miejscem wydarzenia będzie Centrum Kultury 105

Wykład inauguracyjny wygłosi krytyk filmowy, publicysta Tomasz Raczek. Po nim na scenie wystąpi olsztyński duet Romantycy Lekkich Obyczajów, których utwory są połączeniem folku, rocka, piosenki kabaretowej i popu.

„Ciekawym elementem Kongresu będzie podpisanie Samorządowej Karty dla Kultury, czyli zbioru zasad współpracy w dziedzinie kultury miasta ze stowarzyszeniami, fundacjami działającymi w kulturze z animatorami kultury” – powiedział Jedliński. Tym samym w sobotę  Koszalin dołączy do blisko 20 miast, które taką kartę dla kultury przyjęły już wcześniej.

Podczas II KKK niektóre w wydarzeń odbywać się będą równolegle. Uczestnicy w sobotnie przedpołudnie będą mieć do wyboru np. udział w wykładzie prezeski Fundacji „Impact” z Warszawy lub spotkanie z koszalińskim artystą rzeźbiarzem Zygmuntem Wujkiem. Natomiast pod hasłem „Edu-akcja” będą odbywały się spotkania z młodymi artystami m.in. ze Stowarzyszenia „Na Przykład”, inicjatorkami „Odjazdowej Sztuki”, raperem Przemysławem Majewskim czy zespołem „Pampeluna”.

Do środy trwa elektroniczna rejestracja zainteresowanych uczestnictwem w II KKK przez stronę www.koszalin.pl.

Kongres to także dwudniowe warsztaty dla animatorów i osób, które zajmują się kulturą w Koszalinie. Lista 30 uczestników jest zamknięta.

Kongresowi towarzyszyć będą dwie wystawy, w tym jedna z inicjatywy Rady Kobiet, przedstawiająca fotografie koszalinianek, ambasadorek Koszalina w Polsce.

I Koszaliński Kongres Kultury odbył się dwa lata temu z inicjatywy miejskiej rady kultury i komisji kultury. To za jego sprawą w czerwcu ubiegłego roku został przyjęty w Koszalinie „Program rozwoju kultury dla miasta Koszalina”. I KKK został nagrodzony na III Forum „Made in Koszalin” w kategorii „kultura i design”. (PAP)

autor: Inga Domurat

ing/ agz/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL