Kultura i sztuka po 1989 roku

06.11.2017

Kompozytor Andrew Lloyd Webber wyda swoją autobiografię

Sławny brytyjski kompozytor Andrew Lloyd Webber, twórca takich scenicznych hitów jak "Upiór w operze", "Evita" i "Koty" zamierza 6 marca 2018 r. opublikować swoją autobiografię pt. "Unmasked”.

"Będzie to pierwsza książka napisana przez niego" - podała w poniedziałek AP.

Jak informuje AP, Andrew Lloyd Webber chce opublikować swoją autobiografię pt. "Unmasked" 6 marca 2018 r., uprzedzając 70. rocznicę swoich urodzin, które przypadają na 22 marca.

W książce, która ma ukazać się w wydawnictwie HarperCollins, mają znaleźć się opisy "jego osiągnięć, zwrotów losu, okoliczności, które przynosiły mu zarówno sukcesy, jak i rozczarowania". Publikacja ma zawierać również analizy jego przedstawień i muzyki, komentarze na ich temat, oraz opowieści o znanych postaciach ze świata muzyki i teatru, takich jak: Elaine Paige, Sarah Brightman, David Frost, Judi Dench, Richard Branson, A.R. Rahman, Mandy Patinkin, Richard Rodgers, Norman Jewison, Milos Forman, Placido Domingo, Barbra Streisand, Michael Crawford, Gillian Lynne i Betty Buckley.

W wydanym oświadczeniu Webber napisał, że "od dawna opierał się chęci napisania własnej historii, ale ostatecznie uległ presji ze strony rodziny i przyjaciół".

Andrew Lloyd Webber (ur. 22 marca 1948 r. w Londynie) należy do najbardziej popularnych kompozytorów w historii teatru muzycznego na świecie. Skomponował i napisał utwory do blisko 20 musicali. W ubiegłym sezonie na Broadwayu równolegle grano cztery jego musicale: "Bulwar Zachodzącego Słońca", "School of Rock", "Koty" i "Upiora w operze". Inne skomponowane przez niego musicale to, m.in.: "Aspects of Love", "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze", "Jesus Christ Superstar" oraz "Love Never Dies".

Siedmiokrotnie zdobywał nagrody Tony i Oliviera. Jest laureatem Złotego Globu oraz nagrody im. Richarda Rodgersa "za doskonałość w teatrze muzycznym". Trzykrotnie otrzymał nagrodę Grammy. W 1997 r. Webber uhonorowany został Oscarem za najlepszą piosenkę do filmu "Evita".(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

edytor: Paweł Tomczyk

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL