Kościół katolicki w PRL

16.10.2011 aktualizacja 19.07.2016

Koncert pod "Oknem papieskim" w Krakowie w rocznicę wyboru Jana Pawła II

Kilkaset osób zebrało się w niedzielę na koncercie pod "Oknem papieskim" w Krakowie. O godz. 17.15 z głośników popłynęły słowa wypowiedziane 33 lata temu i obwieszczające światu, że metropolita krakowski został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.

Koncert zorganizował Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. Teksty Jana Pawła II przypomniała grupa "Poetica" działająca w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta, a orkiestra dęta z Zielonek grała pieśni religijne. Spotkanie zakończyła odśpiewana przez wszystkich zgromadzonych na ul. Franciszkańskiej ulubiona pieśń papieża "Barka" i wspólne zdjęcie z wykonawcami.

Z kolei na Rynku Głównym na elewacji Wieży Ratuszowej do godz. 23.30 wyświetlane będą krótkie cytaty z wypowiedzi i pism Jana Pawła II. Pomysłodawczynią akcji jest artystka Jolanta Czernecka.(PAP)

wos/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL