Kultura i sztuka po 1989 roku

29.03.2018

Koncert w Wadowicach upamiętni 13. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

Koncert "Pamiętamy, Ojcze Święty", w którym na wadowickim rynku wystąpią w wielkanocny poniedziałek gwiazdy polskiej sceny muzycznej, upamiętni przypadającą tego dnia 13. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – poinformował wadowicki magistrat.

„W tym roku obchodzić będziemy 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Drugi dzień Wielkanocy przypada 2 kwietnia, czyli dokładnie w kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II. Perspektywa, jaką dają święta Zmartwychwstania Pańskiego, staje się pretekstem do przypomnienia Polakom jego pontyfikatu i życiowej drogi” – podał magistrat.

W koncercie "Pamiętamy, Ojcze Święty" wystąpią m.in. Halina Młynkowa, Katarzyna Cerekwicka, Natalia Szroeder, Alicja Węgorzewska, Krzysztof Antkowiak, Paweł i Łukasz Golcowie, Tomasz Budzyński, Arka Noego i Opole Gospel Choir.

„Artyści przypomną ważne wydarzenia z życia naszego świętego, skupiając się przede wszystkim na historii jego pielgrzymek do Polski i dialogu z rodakami, ustanowieniu Światowych Dni Młodzieży i niezliczonych spotkań z młodymi, stworzeniu obszaru pokojowej dyskusji międzyreligijnej i przesłaniu miłosierdzia, które było kwintesencją pontyfikatu” – poinformował magistrat w komunikacie.

Koncert organizują wspólnie władze rodzinnego miasta św. Jana Pawła II oraz telewizja publiczna, która będzie go transmitowała.

W Wadowicach trwają już przygotowania do koncertu. Na rynku, tuż obok bazyliki Ofiarowania NMP stanęła scena. Tuż za nią znajduje się dom rodzinny papieża-Polaka.

Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 r. W mieście spędził dzieciństwo i młodość. Po zdaniu matury, w 1938 r., wraz z ojcem wyjechał do Krakowa.

Metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został papieżem 16 października 1978 r. Jako następca św. Piotra pielgrzymował do rodzinnego miasta trzykrotnie – w 1979, 1991 i 1999 r. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL