Polska po 1989 roku

10.01.2018

M. Morawiecki: z tego co wiem, nie ma pośpiechu w pracach nad dekoncentracją mediów

Z tego co wiem, nie ma żadnego pośpiechu w pracach nad dekoncentracją mediów, choć nie chcę przez to powiedzieć, że nic się w tym zakresie nie dzieje - powiedział premier Mateusz Morawiecki w środę w rozmowie z korespondentami zagranicznymi w Polsce.

Premier w trakcie spotkania był pytany, czy projekt ustawy dot. dekoncentracji mediów, może pojawić się w tym roku, odpowiedział, że nie wie, czy pojawi się on w przeciągu kilku miesięcy, czy do końca bieżącego roku.

"Z tego co wiem, nie ma żadnego pośpiechu w pracach nad dekoncentracją mediów. Nie chcę przez to powiedzieć, że nic się w tym zakresie nie dzieje, prawdopodobnie kilka osób pracuje teraz nad tym projektem, m.in. porównując pojawiające się pomysły z regulacjami dot. mediów w innych krajach, jak Austria czy Holandia" - powiedział szef polskiego rządu.

"Zobaczymy, jaki będzie ostateczny kształt tego projektu i jak przebiegnie proces legislacyjny" - dodał Morawiecki.

O tym, że dekoncentracja mediów, to jedna z reform, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie, mówił pod koniec lipca 2017 r. w TV Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński; później wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiedział, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią.

W październiku rzeczniczka PiS Beata Mazurek informowała, że jej partia pracuje nad zmianą ustawy medialnej. Podkreślała jednocześnie, że w obecnej sytuacji kluczowe jest to, w jaki sposób zostanie rozstrzygnięta reforma wymiaru sprawiedliwości. "Od tego będzie zależało, co i w jakiej kolejności i kiedy będziemy przeprowadzać" - mówiła wówczas rzeczniczka PiS.

W połowie listopada wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński mówił, że projekty ustaw dot. dekoncentracji mediów są gotowe, a resort kultury czeka na podjęcie decyzji politycznej w ich sprawie. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ mrr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL