Epoka nowożytna

11.05.2015 aktualizacja 19.07.2016

Od piątku festiwal „Maj z Muzyką Dawną” we Wrocławiu

Festiwal „Maj z Muzyką Dawną” Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

Koncerty, na których będzie można wysłuchać m.in. dzieł J.S Bacha, Antonio Vivaldiego oraz utworów muzyki renesansowej i średniowiecznej, znalazły się w programie tegorocznej edycji festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”, który w piątek rozpocznie się we Wrocławiu.

To już 24. edycja festiwalu prezentującego muzykę średniowiecza, renesansu i baroku. Jak powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej dyrektor festiwalu Robert Chmielarczyk, ideą imprezy, oprócz propagowania muzyki dawnej, jest również promocja młodych wykonawców – absolwentów akademii i szkół muzycznych.

„To jeden z nielicznych w Polsce festiwali muzyki dawnej, który nieprzerwanie, co roku odbywa się od 1992 r.” - powiedział Chmielarczyk.

Festiwal rozpocznie się w piątek koncertami fortepianowymi i skrzypcowymi, na których zostaną wykonane dzieła J.S. Bacha. Jak podkreślają organizatorzy, ze względu na przypadającą w tym roku 330. rocznicę urodzin Bacha, twórczość tego barokowego kompozytora zdominuje tegoroczną edycję imprezy.

W kolejnych dniach festiwalu melomanii wysłuchają również koncertów muzyki renesansowej i średniowiecznej oraz utworów Antonio Vivaldiego. Koncerty odbywać się będą we Wrocławiu oraz w innych miejscowościach Dolnego Śląska, m.in. w Ząbkowicach Śląskich.

W programie festiwalu znalazły się również warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Ostatni z zaplanowanych koncertów odbędzie się 31 maja. (PAP)

pdo/ dym/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL