Kultura i sztuka po 1989 roku

07.09.2018

Opera Wrocławska planuje rozbudowę w formie partnerstwa publiczno-prywatnego

Opera Wrocławska rozpoczęła procedurę mającą na celu wybór partnera prywatnego, z którym wspólnie zamierza rozbudować budynek opery. Rozbudowa w formie partnerstwa publiczno-prywatnego miałaby rozpocząć się w 2020 roku.

Opera Wrocławska jest w trakcie zbierania wniosków od partnerów prywatnych w celu wspólnej rozbudowy obiektu opery. Prywatny inwestor odpowiedzialny byłby m.in. za sfinansowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie rozbudowy opery o obiekt zaplecza technicznego.

W rozbudowanej części opery mają znajdować się sale prób chóru, orkiestry czy baletu, magazyny oraz pomieszczenia administracyjne – poinformował w piątek dyrektor Opery Wrocławskiej Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Jak wyjaśnił, w nowo powstałym budynku, jedna część byłaby związaną z działalnością partnera prywatnego, który zobowiązałby się do wybudowania ze swoich środków pomieszczeń na potrzeby opery, a sam mógłby w ramach tego budynku prowadzić swoją działalność.

„Zaprosiliśmy partnerów do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w takim postępowaniu. Termin składania wniosków to 27 września; po tym terminie będziemy oceniać wnioski i dopuszczać do dalszych negocjacji”– powiedziała Magdalena Wojciechowska, doradca Opery Wrocławskiej w sprawach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Rozbudowa Opery miałaby rozpocząć się w 2020 roku. Szczegóły dotyczące wyglądu budynku i jego funkcji będą znane dopiero po wyłonieniu prywatnej firmy.(PAP)

autor: Agata Tomczyńska

ato/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL