Kultura i sztuka po 1989 roku

23.01.2019

Premier o nominacjach dla "Zimnej wojny": Zasługuje na Oscara!

Choć świat na co dzień nie jest czarno-biały, to ten w "Zimnej wojnie" zasługuje na Oscara! I to nie jednego! - napisał w środę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, komentując trzy nominacje do Oscara dla "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego.

We wtorek Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła, że "Zimna wojna" została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominację za zdjęcia do "Zimnej wojny" otrzymał operator Łukasz Żal, a Paweł Pawlikowski w kategorii najlepszy reżyser.

"Choć świat na co dzień nie jest czarno-biały, to ten w +Zimnej wojnie+ zasługuje na Oscara! I to nie jednego!" - skomentował nominacje na Twitterze premier.

"Gratuluję twórcom filmu nominacji i trzymam kciuki za to, by statuetka trafiła w ich ręce" - dodał Morawiecki.

Laureatów Oscarów, poznamy 24 lutego. W tym roku nagrody zostaną przyznane po raz 91. (PAP)

dma/ krap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL