Kultura i sztuka po 1989 roku

11.09.2019

Premiery dwóch spektakli i dwóch koncertów w nowym sezonie w Teatrze Rozrywki

Premiery broadwayowskiego przeboju „Zakonnica w przebraniu” i czarnej komedii „Kura na plecach” odbędą się w nowym sezonie artystycznym w Teatrze Rozrywki w Chorzowie – poinformowała w środę jego dyrektor Aleksandra Gajewska.

Chorzowscy artyści przygotują też premierowy koncert sylwestrowy z najpiękniejszymi utworami z filmów oraz kameralny koncert zaduszkowy, a w październiku zaproszą mieszkańców woj. śląskiego do śpiewania śląskich piosenek powstańczych na Rynku w Katowicach.

W ramach trwających obchodów stulecia Powstań Śląskich teatr ogłasza też konkurs na współczesną, premierową piosenkę o tematyce powstańczej w dowolnym gatunku muzycznym. W przyszłym roku odbędą się otwarte przesłuchania zespołów wybranych przez jury w drodze preselekcji, a w 2021 r. odbędzie się koncert finałowy. Premierowe piosenki zostaną wydane w formie pamiątkowego albumu, a laureat otrzyma dodatkowo możliwość nagrania profesjonalnego teledysku.

CZYTAJ TAKŻE

Teatr przygotował też nową ofertę dla osób niepełnosprawnych. "Chyba jako pierwszy teatr musicalowy w Polsce zaprosimy widzów z dysfunkcją wzroku i słuchu na wybrane spektakle Teatru Rozrywki na Dużej Scenie" – zapowiedziała podczas środowej konferencji prasowej dyrektor Gajewska.

Musical "Zakonnica w przebraniu" powstał na podstawie znanego filmu z 1992 r. z Whoopi Goldberg w roli głównej. Spektakl wyreżyseruje w Chorzowie Michał Znaniecki. Premiera jest planowana na Dużej Scenie w kwietniu przyszłego roku. Z kolei w listopadzie na Małej Scenie Zbigniew Stryj przygotuje premierę czarnej komedii Freda Apke "Kura na plecach".

10. edycja Obserwatorium Artystycznego Entree, które stwarza możliwość realizacji w Teatrze Rozrywki projektów artystów niezależnych i stawiających dopiero pierwsze kroki na swojej drodze artystycznej odbędzie się pod hasłem "W drodze ku Niepodległej". (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL