Kultura i sztuka po 1989 roku

01.06.2018

Przedłużono możliwość oglądania "Ostatniej wieczerzy" w Mediolanie

Do końca roku dwa razy w miesiącu będzie można dłużej oglądać "Ostatnią wieczerzę" Leonarda da Vinci w Mediolanie - ogłoszono w piątek. Kościół Santa Maria della Grazie, gdzie jest słynne malowidło, będzie otwarty do godziny 22, czyli trzy godziny dłużej.

Jak wyjaśniono, dzięki przedłużeniu godzin otwarcia kościoła dominikanów, gdzie na ścianie w refektarzu znajduje się arcydzieło, będzie mogło zobaczyć je jednego dnia o 360 osób więcej.

To najbardziej oblegany zabytek w Mediolanie. Przez większość miesięcy w roku rezerwacji trzeba dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Od czerwca do grudnia zwiedzanie o trzy godziny dłużej możliwe będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, gdy wstęp jest bezpłatny, a także w trzecią sobotę.

Spośród 360 dodatkowych miejsc połowa z nich nie będzie przeznaczona do wcześniejszej rezerwacji. 180 biletów wstępu będzie można kupić - lub otrzymać w niedzielę - bezpośrednio przed wejściem. Jedna osoba ma prawo do maksimum pięciu biletów. Druga połowa trafi do systemu internetowej oraz telefonicznej rezerwacji. (PAP)

sw/ mc/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL