Kultura i sztuka 1945-1989

08.11.2011 aktualizacja 19.07.2016

Tomasz Ritter wygrał konkurs pianistyczny "Rubinstein in Memoriam"

Tomasz Ritter z Warszawy wygrał Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in memoriam", który zakończył się w nocy z poniedziałku na wtorek w Bydgoszczy.

Zwycięzca jest uczniem Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. Iriny Rumiancewej-Dąbrowski. W finale konkursu zagrał Koncert fortepianowy c-moll op. 37 Ludwiga van Beethovena.

Drugie miejsce zajęła Anna Szałucka z Akademii Muzycznej w Gdańsku z klasy prof. Waldemara Wojtala, a trzecie - Piotr Nowak z klasy talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, uczący się pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Piotra Kępińskiego.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Krzysztof Książek z Krakowa, 5. Maciej Wota z Warszawy , 6. Li Borun z Chin.

W konkursie "Arthur "Rubinstein in Memoriam" uczestniczyło 23 młodych pianistów z Chin, Japonii, Polski i Ukrainy. W skład jury wchodzili: Ewa Osińska, Ian Hobson (USA), Paweł Kowalski, Alberto Nose (Włochy) i Jan Popis. Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych. (PAP)

rau/ tpo/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL