Konferencja naukowa poświęcona literackiemu reportażowi okresu międzywojennego, koncerty oraz spotkania z pisarzami znalazły się w programie festiwalu Brunona Schulza, który w środę rozpoczyna się we Wrocławiu.
To szósta edycja odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska festiwalu. Impreza nie jest jedynie poświęcona postaci autora "Sklepów cynamonowych", lecz traktuje Schulza jako symbol łączenia przestrzeni literackiej z innymi dziedzinami sztuki.
Jak poinformowała PAP Kinga Kucharczyk z biura prasowego festiwalu, tegorczna edycja rozpocznie się od dwudniowej konferencji naukowej poświęconej polskiemu literackiemu reportażowi okresu międzywojennego. Literaturoznawcy i pisarze będą dyskutować o twórczości Melchiora Wańkowicza, Samuela Lejba Schneidermana, Wandy Melcer, Ksawerego Pruszyńskiego, Ireny Krzywickiej i Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego – podała Kucharczyk.
W ramach festiwal odbędzie się również koncert, na którym wystąpią pisarze i muzyce. Będzie zatem można usłyszeć Mariusza Szczygła z formacją Res Factum, Marcina Świetlickiego z Michałem Wandzilakiem i Maciejem Sadowskim czy Wojciech Waglewskiego z Bartoszem Łęczyckim.
Odbędą się także spotkania z autorami. Z festiwalową publicznością spotka się m.in. Monika Sznajderman, Wioletta Grzegorzewska, Marcin Świetlicki, Tomasz Wiśniewski, Jacek Dukaj, Jerzy Bralczyk, Wojciech Bonowicz czy Zygmunt Miłoszewski.
Odbędzie się również spotkanie z tegorocznymi finalistami Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wręczenie nagrody Angelus odbędzie się w sobotę, 21 października.
Festiwal Brunona Schulza zakończy się 21 października. (PAP)
autor: Piotr Doczekalski
pdo/ itm/