Kultura i sztuka po 1989 roku

18.10.2018

Widowisko „Teatr Magii Macieja Pola” w warszawskim Teatrze Lalka – 25 listopada

W stołecznym Teatrze Lalka wystąpi znany polski iluzjonista, kawaler Orderu Uśmiechu, Maciej Pol. 25 listopada zaprezentuje familijne widowisko „Teatr Magii Macieja Pola”.

"Maciej Pol, najsłynniejszy polski iluzjonista oraz Teatr Lalka zapraszają na niezwykły spektakl, pełen magicznych efektów wykorzystujących najnowsze osiągnięcia współczesnej sztuki iluzji oraz techniki. To familijne widowisko, barwne przedstawienie, w którym iluzjonista zabiera widzów w baśniowy świat, a każde dziecko może poczuć się prawdziwym czarodziejem" - poinformowała w czwartek PAP Joanna Sawicka-Gajin ze stołecznego Teatru Lalka.

Na program widowiska pt. "Teatr Magii Macieja Pola" składają się spektakularne sceny iluzji, jak i mniejsze triki sztukmistrza. "Jedne przedmioty będą w cudowny sposób znikać, inne - nagle się pojawiać. Dzięki efektom świetlnym, dźwiękowym i pirotechnicznym, widza czekają niezapomniane wrażenia oraz uczestnictwo w widowisku na najwyższym światowym poziomie" - napisała Sawicka-Gajin.

"Dla najbardziej wymagającej publiczności iluzjonista przekracza granice wyobraźni, przenikając przez lustro i wyczarowując śnieg w środku lata. Podczas przedstawienia dzieci nie są tylko biernymi odbiorcami, ale uczestnikami zaproszonymi do interaktywnego udziału w show" - dodała.

Maciej Pol jest twórcą Teatru Magii w Łęczycy, laureatem wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji. Swoje widowiska prezentował m.in. na scenach Casablanki, Paryża, Wiednia, Chicago, Moskwy i Drezna.

Od 1985 r. jest pełnoprawnym członkiem Krajowego Klubu Iluzjonistów w Łodzi. W 1986 r. zdobył wyróżnienie w kategorii mikroiluzji na festiwalu w Łodzi, w tym samym roku zajął drugie miejsce w Karlowych Warach, pierwsze miejsce na zlocie iluzjonistów w Chorzowie, a także drugie miejsce w kategorii iluzji scenicznej w Łodzi. Zdobywca Grand Prix na Festiwalu w Żeleznym Brodzie i Grand Prix na największym Festiwalu Sztuki Iluzji w Pradze.

Pol wystąpił w ponad 250 programach telewizyjnych w dziesięciu stacjach telewizyjnych na świecie. Prezentował swoją sztukę m. in. w programach telewizyjnych: "Koncert Marzeń", "Piotr Fronczewski zaprasza", "Magiczny Alfabet wspomnień Jerzego Gruzy", "Gwiazdy i Gwiazdki na Gwiazdkę". W 2005 r. nagrał 2 autorskie programy pt. "Czarodziejskie Chwile" dla TVP2.

W 2015 r. został kawalerem Orderu Uśmiechu. Współpracuje z teatrami, aktorami i filmowcami.

Przedstawienie zostanie pokazane dwukrotnie 25 listopada - o godz. 16 i 18.30.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL