Kultura i sztuka 1945-1989

13.11.2017

Wiktor Zborowski o Alinie Janowskiej: odeszła jedna z gigantek estrady

Wiktor Zborowski. Fot. PAP/L. Szymański Wiktor Zborowski. Fot. PAP/L. Szymański

Odeszła jedna z wielkich gigantek sceny, radia, estrady. To bardzo przykre - powiedział PAP polski aktor teatralny, filmowy, radiowy i dubbingowy Wiktor Zborowski. Jak dodał, Alina Janowska "zdawała się być wieczna".

W poniedziałek w wieku 94 lat zmarła jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych, teatralnych, estradowych i telewizyjnych Alina Janowska.

"Odeszła jedna z gigantek - wspaniała aktorka. Zdawała się być niezniszczalna. Ona chciała być cały czas na scenie, chciała występować" - powiedział PAP Wiktor Zborowski.

Jak dodał, informacja o jej śmierci jest "strasznie przykra i smutna". "To była przemiła osoba" - dodał.

"Ja z Alinką na scenie nie spotykałem się szczególnie często. Braliśmy udział w rozmaitych koncertach estradowych, czasem w telewizji. Zdawała się być wieczna jak Danusia Szaflarska, Wiesio Michnikowski - wielcy odchodzą" - podkreślił Zborowski. (PAP)

autor: Marek Sławiński

edytor: Paweł Tomczyk

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL