Polska po 1989 roku

07.11.2019

Zmarł fotoreporter Mirosław Trembecki

Zmarł lubelski fotoreporter Mirosław Trembecki, wieloletni pracownik Centralnej Agencji Fotograficznej i Polskiej Agencji Prasowej. Miał 65 lat.

O jego śmierci poinformowało w czwartek na stronie internetowej Polskie Radio Lublin, z którym w ostatnich latach współpracował. Trembecki zmarł w nocy ze środy na czwartek.

Mirosław Trembecki urodził się w 1954 r. w Lublinie. Był synem fotografa i fotoreportera "Kuriera Lubelskiego" - Jana Trembeckiego.

Mirosław Trembecki jako 16-latek rozpoczął współpracę z dodatkiem harcerskim Kuriera Lubelskiego "Na tropie". W latach 1977-84 był fotografem dokumentalistą w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie.

Od roku 1984 do 1992 był fotoreporterem Centralnej Agencji Fotograficznej, a następnie do 2010 roku fotoreporterem Polskiej Agencji Prasowej w Lublinie. Potem współpracował z działem internetowym Polskiego Radia Lublin.

Był laureatem wielu konkursów fotograficznych, m.in. w 1984 r. otrzymał II Nagrodę w Konkursie Fotograficznym Europejskich Agencji Fotograficznych za reportaż pt. "Zadyma na Placu Litewskim". W 1994 r. zdobył III nagrodę w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej za zdjęcie "Ekshumacja 1" dokumentujące prace ekshumacyjne żołnierzy podziemia niepodległościowego w Kąkolewnicy.(PAP)

Autorka: Renata Chrzanowska

ren/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL