Strona internetowa, na której zgromadzone zostały informacje o życiu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce i różnych aktywnościach wiernych, wystartowała w Święto Reformacji – podaje rzecznik Kościoła Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska.
„Stronie www.kosciolwsieci.pl przyświeca motto: +Żyjemy w sieci, ale jesteśmy wolni, dzięki Chrystusowi+. I nie chodzi tu o życie bez zasad, ale o przekonanie, że wolność ma swoje źródło w wierze w Boga, a człowiek jest stworzeniem, które zawdzięcza mu życie” – wyjaśniła rzecznik.
Zaznaczyła, że w Kościele są osoby, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w życiu wspólnotowym, a chętnie wzięłyby udział w nabożeństwie, spotkaniu czy wykładzie biblijnym.
„Dlatego zebraliśmy te działania w jednym miejscu, żeby łatwiej i szybciej można było do nich dotrzeć. Na co dzień również spotykamy się z osobami, które (…) chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o luteranizmie. To właśnie w tym miejscu będzie można go odkrywać i przy okazji poznawać różne parafie, które działają w swoim niepowtarzalnym stylu i chcą się dzielić zasobami z innymi” – powiedziała rzecznik.
Oprócz materiałów zgrupowanych w siedmiu kategoriach tematycznych są treści, które pozwolą odbiorcom dotrzeć do wydarzeń i miejsc jeszcze nieodkrytych w internecie.
„Mimo ogólnej dostępności do informacji, ich liczba, jakość i rozrzucenie sprawiają, że można czuć zagubienie. Tym bardziej +Kościół w sieci+ wydaje się być dobrym i potrzebnym miejscem” – dodała Godfrejów-Tarnogórska.
„Kościół w sieci” to projekt zainicjowany przez duchownych diecezji katowickiej, związanych z Chrześcijańską Telewizją Internetową. Ma merytoryczne wsparcie Kościoła luterańskiego w Polsce. Projekt wspiera finansowo Światowa Federacja Luterańska i Ewangelicki Kościół Westfalii. Za jego realizację i koordynację odpowiada Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce należy do rodziny Kościołów luterańskich. Liczy ponad 60 tys. wiernych, z których ponad połowa mieszka na Śląsku Cieszyńskim. Kościoły luterańskie na świecie liczą ok. 80 mln członków. (PAP)
Autor: Marek Szafrański
szf/ joz/