20.IV. W Warszawie, pod patronatem bp Władysława Miziołka, rozpoczął się pierwszy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. 28.V. Sejm uchwalił ustawę o nowym podziale administracyjnym kraju (m.in. likwidacja powiatów i zwiększenie liczby województw z 17 do 49). 17.VI. Wizytę w Polsce rozpoczął prezydent Francji Valery Giscard d`Estaing (17-20 VI).
4.VII.
28.VII.
1.VIII.
19.VIII.
Zmarł Konrad Swinarski, reżyser, scenograf .
18.IX.
Rozruch Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Tychach.
7.X.
W Warszawie rozpoczął się IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Jego zwycięzcą został Krystian Zimerman.
9.X.
Zmarła Julia Brystiger, do 1956 r. dyrektor w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego.
28.X.
W Warszawie zakończył się IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Jego zwycięzcą został Krystian Zimerman.
1.XI.
Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami po raz pierwszy prowadził publiczną zbiórkę pieniędzy na terenie cmentarza.
5.XII.
59 intelektualistów skierowało do władz PRL list zawierający protest przeciwko projektowanym zmianom w Konstytucji. Jego sygnatariusze domagali się m.in. zagwarantowania w konstytucji wolności sumienia i praktyk religijnych, wolności pracy i niezależnych związków zawodowych, prawa do strajku, respektowania wolności słowa, nauki i zniesienia cenzury prewencyjnej.
6.XII.
Otwarto Dworzec Centralny w Warszawie.
8.XII.
W Sali Kongresowej PKiN w Warszwie obrady rozpoczął VII Zjazd PZPR.
26.XII.
W Middlesex w Wielkiej Brytanii w wieku 90 lat zmarł Stanisław Kot - historyk, prof.Uniwersytetu Jagiellońskiego, działacz Stronnictwa Ludowego, w czasie II wojny światowej m.in. ambasador w Moskwie (1941-1942) i minister w emigracyjnym rządzie gen. Władysława Sikorskiego.
Strona w budowie ...