Wenecja - jedno z najsłynniejszych i najbardziej fascynujących miast świata. Niegdyś potężne państwo, w momencie słabości i rozkładu zaczęło ukrywać się pod karnawałową maską. O teatralizacji życia w Wenecji w XVIII w. opowie prof. Jarosław Kilian podczas wykładu z cyklu „Oświeceniowa Republika Władców”, który odbędzie się 16 marca o godz. 18:00 w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.
Specjalista w dziedzinie teatralizacji w sztuce, prof. Jarosław Kilian, historyki sztuki i reżyser, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, opowie m.in. dlaczego właśnie w chwili słabości politycznej ze zwielokrotnioną siłą wybuchło w Wenecji zamiłowanie do rozrywek, karnawałów i świąt, jakie tajemnice skrywała XVIII-wieczna Wenecja.
Cykl „Oświeceniowa republika władców” to otwarte wykłady Ośrodka Badań nad Epoką Stanisławowską Łazienek Królewskich oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, które będą odbywać się w Muzeum do czerwca 2016 roku Szczegółowe informacje o wykładach dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl oraz na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie
Wykład będzie również transmitowany on-line na stronie internetowej Muzeum: www.lazienki-krolewskie.pl
Źródło: Łazienki Królewskie