Dyskusje poświęcone literaturze, kulturze i sztuce, koncerty oraz spotkania autorskie znalazły się w programie festiwalu Bruno Schulz, który w poniedziałek rozpoczyna się we Wrocławiu.
To piąta edycja odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska festiwalu. Impreza nie jest jedynie poświęcona postaci autora „Sklepów cynamonowych”, lecz traktuje Schulza jako symbol łączenia przestrzeni literackiej z innymi dziedzinami sztuki.
Festiwal rozpocznie się od koncertu zespołu Małe Instrumentym, który w przestrzeniach wrocławskiej Synagogi pod Białym Bocianem muzycznie zilustruje piętnaści fragmentów tekstu ze zbioru „Sklepy cynamonowe”.
W kolejnych dniach festiwalu odbędą się dyskusje poświęcone literaturze, kulturze i sztuce oraz spotykania z autorami. Zaplanowano m.in. wieczór wspomnień poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi, który poprowadzi aktor Wojciech Pszoniak.
Odbędzie się także spotkanie z laureatami Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz tegorocznymi finalistami tej nagrody. Wręczenie nagrody Angelus odbędzie się w sobotę.
Spośród zaplanowanych dyskusji rzeczniczka festiwalu Kinga Kucharczyk szczególną uwagę zwróciła czwartkowe spotkanie austriackiego pisarza Marina Pollacka (laureat Angelusa z 200 7r.) z Olgą Tokarczuk. W czwartek odbędzie się również sesja naukowa poświęcona Stanisławowi Barańczakowi, zorganizowana w 70. rocznicę urodzin poety.
Festiwal Bruno Schulz zakończy się w niedzielę. Impreza jest częścią programu artystycznego Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury.(PAP)
pdo/ mow/