Polska po 1989 roku

08.11.2018

Akcja promocyjna sadowników z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości

Jabłka. Fot. PAP/R. Pietruszka Jabłka. Fot. PAP/R. Pietruszka

Związek Sadowników RP zapowiedział przeprowadzenie w piątek akcji promocyjnej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „Poczuj Smak – Poczuj Dumę”. W ramach tej akcji rozdawane będą jabłka - poinformował Związek. PAP/Radek Pietruszka

"Jest to solidarna akcja skierowana do mediów i konsumentów, której głównym celem jest zjednoczenie Polaków w tak szczególnym dla nas czasie za pomocą symbolicznego owocu, jakim jest jabłko" - napisano w komunikacie.

Jabłka będą rozdawane w piątek 9 listopada w Warszawie (pod Rotundą w godz. 10.00-14.00) i Lublinie (Plac Litewski w godz. 10.00-14.00)

"Będziemy zachęcać Rodaków do patriotyzmu konsumenckiego i zjedzenia 100 jabłek w ciągu 100 dni dla Niepodległej Polski. Każdy, kto tego dnia odwiedzi nasze stoisko otrzyma wyśmienite jabłka o niepowtarzalnym smaku pochodzące z polskich sadów" - informuje Związek.

Sadownicy, poprzez to działanie chcielibyśmy przekonać polskiego konsumenta, aby w przyszłości dokonywał świadomych zakupów i wybierał tylko polskie owoce, które są przede wszystkim smaczne, wyprodukowane z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i zawierają mnóstwo wartości odżywczych.

"Polska jest idealnym miejscem do uprawy owoców, ze względu na specyficzne warunki klimatyczne – czyli słoneczne, ciepłe dni i zimne noce, dzięki którym nasze jabłka mają niepowtarzalny, słodko-kwaśny smak. Nie skosztujecie go w owocach importowanych. W dobie kryzysu, w jakim znaleźli się obecnie polscy sadownicy gorąco zachęcam do wspierania rodzimej produkcji i polskich sadowników" - zaapelował prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski. (PAP)

autor: Anna Wysoczańska

awy/ pś/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL