Polska po 1989 roku

07.09.2019

Rozpoczęła się siódma edycja Święta Ulicy Niecałej w Kaliszu

Siódma edycja Święta Ulicy Niecałej w Kaliszu rozpoczęła się w sobotę pod hasłem „Tradycja Pasja Kreatywność”. „To z pewnością największa impreza tego typu w Kaliszu tworzona jedynie pasją ludzi" – mówią organizatorzy wydarzenia.

Na 300-metrowej ulicy Niecałej prowadzącej do Parku Miejskiego w godzinach od 11 do 17 zaprezentują się m.in. lokalni malarze, poeci, artyści i kolekcjonerzy. Można zobaczyć zabytkowe lalki, zegarki, fajki, ceramikę oraz przedmioty codziennego użytku z minionych okresów. Kolekcjonerzy motoryzacji zaprezentują trzy rolls-royce’y.

"To z pewnością największa impreza tego typu w Kaliszu tworzona jedynie pasją ludzi. Ta pasja jest niezbędna przy przypominaniu historii ulicy Niecałej i Kalisza, która z jednej strony jest bogata i ciekawa, z drugiej odchodząca w niepamięć wraz z pokoleniami. Święto ulicy Niecałej stało się hasłem mobilizującym ludzi kreatywnych oraz wszystkich szukających upustu dla swej twórczości i zainteresowań" – informują organizatorzy na portalu społecznościowym.

Na ulicy znajduje się kamienica, gdzie urodził się polski podróżnik, odkrywca i badacz Afryki Stefan Szolc-Rogoziński, Dom Popów, dom kaliskiego fotografa Wincentego Borettiego, cerkiew prawosławna, parafia ewangelicka oraz fabryka zabawek Adama Szrajera.

Zaplanowane programy będą skupiać się w trzech punktach scenicznych - pierwszy przy restauracji Komoda Club, drugi przy fontannie, trzeci wokół ronda na końcu ulicy Niecałej.

Podczas imprezy odbędzie się m.in. zabawa miejska we wspólne śpiewanie, prowadzona przez Wojciecha Dąbrowskiego, organizatora Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Na rondzie formacje mundurowe oraz miłośnicy militariów i historii motoryzacji udostępnią zwiedzającym zabytkowe pojazdy i wozy bojowe kaliskiej straży pożarnej.(PAP)

autor: Ewa Bąkowska

bak/ ozk/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL