Polska po 1989 roku

07.07.2019

Uroczyste świętowanie „urodzin Szczecina”

Torty urodzinowe, koncert z piosenkami Janusza Kondratowicza, warsztaty i animacje dla dzieci w klimacie „Alicji w Krainie Czarów” – to atrakcje zaplanowane na „urodziny Szczecina”. Uroczyste świętowanie odbędzie się w Ogrodzie Różanym w niedzielę.

"Jeśli urodziny, to tort – a nawet dwa, 75-kilogramowe. Będzie dobra muzyka, utalentowana młodzież zaśpiewa piosenki Kondratowicza. Dobre jedzenie, tańce, muzyka i dobre towarzystwo – będzie wszystko, co powinna mieć impreza urodzinowa" – powiedział PAP Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Uroczystości rozpoczną się w południe – wtedy mieszkańcy i turyści będą mogli skosztować przygotowanych dla nich tortów. Wtedy też rozpocznie się koncert galowy finalistów Zjazdu Młodych Gwiazd. Piosenki Janusza Kondratowicza, autora utworów m.in. "Zakochani są wśród nas", "10 w skali Beauforta" czy "Papierowy księżyc" wykonają młodzi artyści z całej Polski, którzy od piątku rywalizują podczas czwartej edycji festiwalu.

Od południa także dostępne będą zabawy i warsztaty dla dzieci w klimacie "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w spektaklu "Szalona herbatka u Alicji", podczas którego będą pomagać aktorom rozwiązywać zagadki.

Wśród atrakcji znalazły się też animacje szczudlarzy, pokaz baniek mydlanych, konkursy związane z postaciami z książki Carrolla czy skoki przez "największą skakankę świata". Organizatorzy przygotowali też zabawy dla całych rodzin, jak "wesołe karaoke" czy rodzinne przenoszenie herbaty w filiżance na czas. Uczestnicy zabaw będą też mogli zbadać swój poziom radości za pomocą lekarskiego stetoskopu i "skrzynki śmiechu".

Podczas warsztatów będzie natomiast możliwość przygotowania podkładek pod kubki z motywami szczecińskimi czy klatek do filmu animowanego.

Uroczystości urodzinowe zakończą się potańcówką z muzyką lat 50., 60. i 70., a także bardziej nowoczesnymi hitami. Wszystkie atrakcje imprezy odbędą się w szczecińskim Ogrodzie Różanym.

Wydarzenia w ramach "urodzin Szczecina" odbywają się w mieście około 5 lipca. Tego dnia w 1945 r. w siedzibie wojennego komendanta miasta płk. Aleksandra Fiedotowa odbyło się przejęcie władzy w mieście przez przedstawicieli państwa polskiego.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL