Inne

13.06.2018

V Międzynarodowy Zlot Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych w Łazach - od 14 czerwca

Blisko 40 miłośników starych maszyn rolniczych z Polski i zagranicy przyjedzie w czwartek na swoich traktorach do nadmorskich Łaz, by wziąć udział w czterodniowym V Międzynarodowym Zlocie Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych "Kochamy Stare Traktory".

W czwartek miłośnicy starych maszyn rolniczych będą zjeżdżali do Łaz z Polski i zagranicy na zabytkowych traktorach. Jak poinformował główny organizator zlotu, którym jest w tym roku gmina Mielno, udział w imprezie zapowiedziało prawie 40 traktorzystów.

Uroczyste otwarcie V Międzynarodowego Zlotu Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych "Kochamy Stare Traktory" odbędzie się w piątek, o godz. 11 na terenie ośrodka Holiday Camping przy ul. Słonecznej 14 w Łazach.

Jak poinformowała Maria Piskier z Mieleńskiego Centrum Kultury, po inauguracji planowane są pokazy sprawnościowe maszyn na placu zlotowym, które późnym popołudniem przeniosą się na plażę. Ma je poprowadzić Marcin Obałek - pomysłodawca "Traktoriada", w ramach której przemierzana z zespołem świat ursusem.

"Nasz zlot został zaliczony do światowej trasy +Traktoriady+. Marcin Obałek do Łaz dotrze prosto z Australii, której objazd traktorem właśnie zakończył. U nas zaprezentuje swój ciągnik i będzie prowadził konkurencje dla uczestników. Można z nim będzie porozmawiać o jego pasji do nietypowego podróżowania" – powiedziała Piskier.

W sobotę maszyny przejadą w paradzie z Łaz do Mielna, by około południa pojawić się na deptaku przy ul. Kościuszki. Po kilkugodzinnej prezentacji wrócą do Łaz. Tu na plaży odbędzie się przejazd traktorów i będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Zlot zakończy się w niedzielę.

V Międzynarodowy Zlot Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych jest kontynuacją Nadmorskiego Zlotu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych, który od 2014 roku jest organizowany w Łazach. (PAP)

autor: Inga Domurat

ing/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL