Kultura i sztuka po 1989 roku

31.03.2018

Władze Poznania zachęcają do aktywnego spędzania świąt wielkanocnych

Wizytę w poznańskiej Palmiarni, wspólne malowanie pisanek w Zoo, czy zwiedzanie Fortu VI – proponują mieszkańcom miasta władze Poznania w okresie świąt wielkanocnych.

Jak zaznaczyła Weronika Dopierała z biura prasowego poznańskiego magistratu, podczas świątecznego weekendu miasto Poznań zaprasza do aktywnego spędzania wolnego czasu. Czynne będą m.in. baseny, Palmiarnia oraz Stare i Nowe Zoo. Nie zabraknie również warsztatów wielkanocnych.

„Palmiarnia Poznańska w ten weekend przygotowała liczne atrakcje dla odwiedzających. Kurczaczki, króliki miniaturki, preparowane motyle i ręcznie malowane pisanki będzie można podziwiać do 3 kwietnia w sali dydaktycznej. Ponadto od 29 marca do 29 kwietnia w Pawilonie VIII dostępna będzie również wystawa +Żywe motyle i inne owady+. Podczas świąt będzie można odwiedzić Palmiarnię w godzinach: 27-31 marca od 9.00 do 17.00; 1-2 kwietnia od 9.00 do 18.00” - podkreśliła Dopierała.

Wielkanocne atrakcje przygotowało także m.in. poznańskie Zoo. W sobotę odbędzie się m.in. wspólne zdobienie wielkanocnych jajek w Ptaszarni. Od 1 kwietnia Stare i Nowe ZOO zmieniają godziny otwarcia na letnie – czynne będą w godz. Od 9.00 do 19.00.

W okresie świątecznym poznaniacy będą mogli ponadto skorzystać z niektórych ośrodków POSiR-u. Basen Chwiałka będzie czynny w sobotę i wielkanocny poniedziałek w godzinach 7.00-14.00, natomiast lodowisko Chwiałka będzie otwarte w sobotę między godz. 9.00 a 14.00, a także w wielkanocny poniedziałek w godz. 14.00-21.00.

Poznaniacy, którzy spędzają święta w mieście, będą się mogli w sobotę odwiedzić także Fort VI, przy ul. Lutyckiej 115.

„W każdą ostatnią sobotę miesiąca można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po podziemiach Fortu VI, gdzie znajdują się wystawy fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, magazyn prochu oraz pancerne stanowisko obserwacyjne. Wcześniejsze zapisy nie są konieczne. Zbiórka pod bramą Fortu VI w sobotę o godzinie 12.00” – poinformowała Dopierała.

Z kolei z okazji swoich 60. urodzin Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu rozpoczęła akcję „Archiwum dla osiedla!”. Jak mówiła Dopierała, „organizatorzy zachęcają mieszkańców do odszukania w domowych zbiorach i udostępnienia materiałów archiwalnych dotyczących historii najbliższej okolicy: terenów Rataj, Chartowa, Żegrza oraz samej spółdzielni. Jest to już trzecia odsłona projektu +...dla Osiedla+”.

Materiały można dostarczać do 18 maja na adres: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Młodych" w Poznaniu, os. Piastowskie 16, 61-148 Poznań lub archiwum@osiedlemlodych.pl. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ mok/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL