Inne

20.01.2013 aktualizacja 20.11.2017

Zmarł Stan Musial - legendarny baseballista

Stan Musial. Fot. PAP/EPA Stan Musial. Fot. PAP/EPA

W wieku 92 lat w Laude w stanie Missouri zmarł legendarny amerykański baseballista polskiego pochodzenia Stan Musial - poinformował w niedzielę klub Saint Louis Cardinals, którego barwy reprezentował przez 22 lata.

Z zespołem z Saint Louis był związany przez całą karierę, wywalczył z nim siedmiokrotnie tytuł mistrzowski. Trzy razy był wybierany najlepszym zawodnikiem ligi. Uznano go za gracza dekady 1946-1956. Wystąpił w 24 Meczach Gwiazd. W 1968 roku przed stadionem Cardinals stanął jego pomnik.

Musial był honorowym obywatelem Kutna, skąd pochodził jego ojciec Łukasz. Słynny baseballista nosił przydomek "Stan the Man". (PAP)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL