Muzeum Śląskie przeniosło najważniejszą i najcenniejszą część swoich zbiorów do nowej siedziby, która znajduje się na terenach po b. kopalni Katowice - poinformowała we wtorek ta instytucja. Otwarcie nowej siedziby jest planowane na czerwiec.
Istniejąca w Muzeum Podkarpackim w Krośnie największa w Polsce kolekcja zabytków związanych z historią oświetlenia w ostatnich miesiącach wzbogaciła się o 25 lamp i świeczników z XIX wieku - poinformował dyrektor muzeum Jan Gancarski.
Pochodzący z Gdańska jednoosobowy bunkier żelbetowy z czasów II wojny światowej trafił w piątek do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Po konserwacji i innych niezbędnych zabiegach, zostanie udostępniony zwiedzającym.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest w budowie, ale już w czwartek trafiły do niego pierwsze eksponaty: dwa czołgi, wagon kolejowy oraz torpeda. Ze względów technologicznych już teraz trzeba je było umieścić w miejscu przyszłej wystawy - 14 m pod ziemią.