Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie otwarto wystawę - „Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny” przygotowaną przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego. Ukazuje ona rolę Prymasa Tysiąclecia w życiu Kościoła i państwa.
Błogosławiony kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka pozostawili Kościołowi w Polsce program życia nie tylko na lata spokojne, ale przede wszystkim na trudne czasy – powiedział w niedzielę bp Jan Kopiec w czasie XV Święta Dziękczynienia w Warszawie.
Dziękujemy za błogosławionych Stefana Kardynała Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką – tak brzmi hasło XV Święta Dziękczynienia, które odbędzie się 5 czerwca w Warszawie. Hasło ogłoszono w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej w Centrum Opatrzności Bożej.
Miłość ojczyzny powinna się wyrażać nie w biadaniu, tylko w pracy dla Polski – uczył bł. kard. Stefan Wyszyński, wskazując na potrzebę walki z wadami narodowymi. Ostrzegał, że naród, który odcina się od swojej historii i niszczy rodzinę, podcina korzenie własnego istnienia.
Zakończyły się zdjęcia do filmu w reżyserii Michała Kondrata pt. „Prorok” o kard. Stefanie Wyszyńskim – przywódcy duchowym i wizjonerze, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i narodu.
W Kościele w Polsce 28 maja obchodzone jest pierwsze po beatyfikacji liturgiczne wspomnienie kard. Stefana Wyszyńskiego. Od czerwca wierni każdego 28. dnia miesiąca będą się modlić w archikatedrze św. Jana Chrzciciela o jego kanonizację – powiedział PAP proboszcz archikatedry warszawskiej ks. Bogdan Bartołd.
Dwie polskie wystawy poświęcone postaci błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego można oglądać w Rzymie. Na kościelnym uniwersytecie Świętego Krzyża otwarta została ekspozycja „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”. Wystawa o Prymasie Tysiąclecia została zainaugurowana w sali przy polskim kościele.
Prezydent Andrzej Duda wręczył papieżowi Franciszkowi podczas audiencji w piątek w Watykanie portret błogosławionego prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz album dokumentujący pierwszy rok drugiej kadencji swojej prezydentury.
W związku z wojną na Ukrainie Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego organizuje 25–26 lutego debatę „Wyszyński – droga do wolności”, którą można śledzić online – czytamy w komunikacie przekazanym PAP przez Family News Service.
Rok 2022 będzie na Jasnej Górze nadal dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, który sam nazwał siebie Prymasem Jasnogórskim – podaje biuro prasowe sanktuarium. Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała miejsce 12 września 2021 r. w Warszawie.