W niedzielę rozpocznie się 65. sezon plenerowych Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Bezpłatne recitale fortepianowe odbywać się będą w każdą niedzielę od 19 maja do 29 września - poinformowano na stronie Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.
Występami pianistów Filipa Wojciechowskiego i Karola Radziwonowicza zakończył się 64. sezon plenerowych koncertów muzyki Fryderyka Chopina w stołecznych Łazienkach Królewskich. Od 14 maja odbyło się tam 40 występów. Przed pomnikiem wybitnego kompozytora zagrali m.in. Keven Kenner i pianiści z 11 krajów.
Chopin był pierwszym kompozytorem, w którym się zakochałam, a to uczucie trwa do dziś. To w nim znalazłam swój dom i schronienie – mówi PAP włoska pianistka Michelle Candotti, która w niedzielę o godz. 16 wystąpi w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
64. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich rozpoczyna się w niedzielę. Recitali polskich i zagranicznych pianistów m.in. z Argentyny, Hiszpanii, Włoch, Korei Południowej, Chin i USA będzie można posłuchać w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00, począwszy od 14 maja aż do 24 września.
Plenerowe Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich rozpoczną się 15 maja. Podczas inauguracji 63. sezonu artystycznego wystąpią Marc Laforet i Martín García García.
Tradycyjne koncerty chopinowskie w Łazienkach Królewskich nie odbędą się tej wiosny przy pomniku kompozytora. Ze względu na panujące obostrzenia związane z epidemiąCOVID-19 począwszy od 17 maja najznakomitsi polscy pianiści występować będą w sieci.
Recital pianistyczny Anny Marii Stańczyk otworzył 54. sezon Koncertów Chopinowskich w warszawskich Łazienkach Królewskich. W inauguracji wzięła udział para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy. Kilka tysięcy warszawiaków przybyło w niedzielne południe do Łazienek Królewskich, by wziąć udział w inauguracji 54. edycji Koncertów Chopinowskich. Wśród gości, oprócz pary prezydenckiej, była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz a także ambasadorowie krajów, z których pochodzili laureaci Konkursów Chopinowskich, począwszy od pierwszego konkursu w 1927 r.