6 lutego 1989 r. w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu. Porozumienia między opozycją solidarnościową a władzą, podpisane 5 kwietnia 1989 r., znacząco wpłynęły na upadek systemu komunistycznego i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
2011-02-24 (PAP) - Bronisław Geremek był tylko kandydatem na tajnego współpracownika - ustalił historyk Piotr Gontarczyk. Portal Fronda.pl opublikował dokument, który ma rzekomo świadczyć o agenturalnej przeszłości Geremka w latach 60. W obronie prof. Geremka wystąpiła Partia Demokratyczna-demokraci pl. Według Frondy komputerowy zbiór danych SB stwierdza, że Geremek został zdjęty z ewidencji jako tajny współpracownik SB 5 lutego 1969 r.
13.07.2010. Warszawa (PAP) - Dwa lata temu w wypadku samochodowym zginął prof. Bronisław Geremek - historyk, polityk, b. szef MSZ, europoseł. W drugą rocznicę jego śmierci działacze Partii Demokratycznej uczcili pamięć profesora, składając kwiaty na jego grobie na warszawskich Wojskowych Powązkach. Na Cmentarz Wojskowy na warszawskich Powązkach przybyła trzyosobowa delegacja zarządu PD: wiceszef partii Marek Matczak, sekretarz regionu mazowieckiego Piotr Obacz oraz skarbnik PD Agnieszka Kuncewicz.
Urodził się 6 marca 1932 r. w Warszawie jako Beniamin Lewartow. W wieku ośmiu lat wraz z całą rodziną trafił do warszawskiego getta, skąd wraz z bratem uciekł w 1943 r. Ich ojciec zginął w Auschwitz. Ukrywał się u przyjaciela swojej rodziny „po aryjskiej stronie”. Później wraz z matką wyjechał do Zawichostu.