MKiDN wygrało kolejną sprawę o opublikowanie sprostowania prasowego. To trzeci w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy proces wygrany przez resort i drugi – przeciwko red. naczelnemu „Gazety Wyborczej” – podaje ministerstwo. Sprostowanie dot. artykułu opublikowanego 2 stycznia w „Gazecie Wyborczej – Kraków”.
W 2018 r. odnotowano czterokrotny wzrost interwencji w sprawie „polskich obozów śmierci” i rzekomego współudziału Polaków w Holokauście - podaje Reduta Dobrego Imienia. Wysłaliśmy aż 262 wezwania do sprostowania - mówi prezes Reduty Maciej Świrski.
Trzeba być bardzo ostrożnym i wypowiadać się tylko na podstawie zbadanych faktów - ocenił były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss, odnosząc się do słów dziennikarki stacji MSNBC, że w powstaniu w getcie Żydzi „walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau na Twitterze zwróciło uwagę niemieckiej agencji prasowej dpa na użycie sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” w zamieszczonej w anglojęzycznym serwisie depeszy. Agencja szybko przeprosiła i zamieściła sprostowanie.