Był szefem polskiego rządu i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Choć nie zajmuje już eksponowanego stanowiska, wciąż z uwagą jest słuchany i nagradzany. To człowiek dialogu, wierzący w siłę współpracy i wzajemnego szacunku - mówili autorzy jednej z nagród. Prof. Jerzy Buzek 3 lipca kończy 85 lat.
Historia żelaznych dolin rzek Kamiennej i Czarnej, wytop ołowiu z rudy, bicie „talarów chęcińskich”, czy pokazy elektrolitycznego otrzymywania miedzi – prezentowane są w niedzielę w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Wydarzenie ma przypominać o tradycjach górniczo-hutniczych Gór Świętokrzyskich.
Bytomski samorząd rozpoczął proces zmierzający do przebudowy rynku. W piątek podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na opracowanie audytu, który określi wytyczne co do wyglądu tego miejsca. Rozważane jest m.in. wyeksponowanie pozostałości dawnego ratusza.
Polscy wyznawcy islamu, których największe skupiska są w województwie podlaskim, rozpoczęli w czwartek 1447 rok według kalendarza księżycowego służącego społeczności muzułmańskiej do ustalania dat uroczystości religijnych.
Radni jednogłośnie zadecydowali o nadaniu honorowego obywatelstwa miasta stołecznego Warszawy pięciu osobom. Wśród nich jest prof. Andrzej Friszke historyk i działacz opozycji demokratycznej w PRL.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu rozpoczęło starania o wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego dyrektor Bartłomiej Szewczyk wskazał w rozmowie z PAP, że to jedyne na świecie miejsce, które kompleksowo opowiada historię górnictwa węglowego i zachowuje autentyczność.
Nie można zaczynać od szaleństw, trzeba troszkę jak maratończyk rozkładać siły, kiedy jest upał – mówi PAP o swojej roli Lajkonika Mariusz Glonek, który w czwartek po raz trzeci wcieli się w postać jeźdźca i będzie harcował po Krakowie. Osobę uderzoną jego buławą czeka szczęście przez cały rok.