02.10.2009 Warszawa (PAP) - Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Dulag 121, upamiętniającego martyrologię mieszkańców powstańczej Warszawy w niemieckim obozie przejściowym z 1944 r., odbyła się w piątek w podwarszawskim Pruszkowie. "Muzeum Dulag 121 będzie pomnikiem ku czci przetrzymywanych w obozie mieszkańców Warszawy, a także podziękowaniem dla ludności Pruszkowa i okolic za poświęcenie i ofiarność w niesieniu pomocy wypędzonym" - mówiła podczas uroczystości starosta pruszkowski Elżbieta Smolińska.
13 X. Niedziela Żyjemy w baśni, w najprzecudniejszej baśni. Zdaje mi się, że nie jesteśmy dość wielcy, aby czuć się dostatecznie szczęśliwi. Nie jesteśmy dość dobrzy, aby być godni. O, bądźmy wielcy i dobrzy. Lewica na jutro strajk ogłasza, jako protest przeciwko wciąż nie likwidowanej okupacji. Rada Regencyjna przejmuje wojsko pod swoją władzę, gromadzi je, Polska się łączy, odbudowuje, o Boże – a tu strajk – jakieś mi się to wydaje małe. […]