02.10.2009 Bytom (PAP) - W ciągu kilku najbliższych lat na zdegradowanych terenach po dawnej kopalni "Rozbark" w Bytomiu ma powstać nietypowe dzieło sztuki - ogród, w którym różnorodne, posadzone na powierzchni 10 ha rośliny utworzą ogromny obraz. Znajdą się w nim nawiązania do historii tego miejsca.
13 X. Niedziela Żyjemy w baśni, w najprzecudniejszej baśni. Zdaje mi się, że nie jesteśmy dość wielcy, aby czuć się dostatecznie szczęśliwi. Nie jesteśmy dość dobrzy, aby być godni. O, bądźmy wielcy i dobrzy. Lewica na jutro strajk ogłasza, jako protest przeciwko wciąż nie likwidowanej okupacji. Rada Regencyjna przejmuje wojsko pod swoją władzę, gromadzi je, Polska się łączy, odbudowuje, o Boże – a tu strajk – jakieś mi się to wydaje małe. […]