Epoka nowożytna

07.05.2012 aktualizacja 25.08.2016

Prezydent Bronisław Komorowski o wystawie Muzeum Historii Polski "Pod wspólnym niebem"

Wystawa "Pod wspólnym niebem" na Zamku Królewskim w Warszawie pokazuje drogę wiodącą przez dzieje do wielkiego dzieła, jakim była Konstytucja 3 maja i jest świadectwem zróżnicowania kulturowego, językowego i religijnego Polski - uważa prezydent Bronisław Komorowski.

"Cieszę się, że jest tak dużo wydarzeń, które razem budują mozaikę polskiej wiedzy i dumy z przeszłości po to, abyśmy lepiej rozumieli współczesność" – powiedział 3 maja prezydent podczas zwiedzania ekspozycji, prezentującej różnorodność kulturową Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Prezydent Komorowski sprawuje honorowy patronat nad ekspozycją.

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL