W gdańskim Domu Uphagena otwarta została wystawa fotograficzna „Gdańskie przedproża”. To pierwsza z czterech wystaw, które ten oddział Muzeum Gdańska przygotuje by upamiętnić 20-lecie otwarcia Domu Uphagena dla publiczności po powojennej odbudowie.
Wystawę "Asamblaże. Angela Melitopoulos i Maurizio Lazzarato" od piątku prezentować będzie Muzeum Sztuki w Łodzi. Na ekspozycję złożą się instalacje wideo poświęcone praktyce francuskiego psychoterapeuty i filozofa Felixa Guattariego.
Wystawę dotyczącą utraconych przez Wrocław w wyniku II wojny światowej zabytków oraz prób ich odzyskiwania realizują wrocławscy studenci. Wystawa powstaje w ramach zajęć współprowadzonych przez Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i Centrum Historii Zajezdnia.
Walka z zaborcami o utrzymanie naszej tradycji, kultury i polskiej duszy była toczona nie tylko orężem, ale także pędzlem, dłutem i piórem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowego wernisażu wystawy malarstwa i fotografii w Pałacu Prezydenckim.
Wystawy prac byłego więźnia niemieckich obozów Mariana Kołodzieja, będące artystycznym zapisem gehenny widzianej oczyma świadka, zorganizowały polskie ambasady w Holandii i Słowacji – podało Centrum św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach.
Instalacja świetlna, przedłużone godziny otwarcia, tańsze bilety i zwiedzanie wystawy „Wyspiański” z przewodnikiem – to niektóre atrakcje „Karnawału z Wyspiańskim”, organizowanym w Muzeum Narodowym w Krakowie (MNK) gdzie czynna jest wystawa „Wyspiański”.
Prezentacje prac Zdzisława Beksińskiego i zdjęć nagrodzonych w ostatniej edycji konkursu World Press Photo – to niektóre z lutowych propozycji Nowohuckiego Centrum Kultury (NCK) w Krakowie, które otworzy pięć wystaw w ramach projektu „Siła fotografii”.
Problemowi kontroli i cenzury we współczesnym cyfrowym świecie poświęcona jest najnowsza wystawa w Galerii Arsenał w Białymstoku. Ma uświadomić nam, jak dużą wiedzę można czerpać o ludziach korzystających z nowych technologii - mówią kuratorzy wystawy.