Kultura i sztuka po 1989 roku

21.04.2016 aktualizacja 19.07.2016

Artyści w korporacjach. Wystawa w Łazienkach

Wystawa „Connections” w Galerii Plenerowej Łazienek. Fot. materiały prasowe. Żródło: rp.pl Wystawa „Connections” w Galerii Plenerowej Łazienek. Fot. materiały prasowe. Żródło: rp.pl

Niecodzienna wystawa w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich, czyli na ogrodzeniu warszawskiego parku, prezentuje dzieła sztuki pochodzące z dwudziestu holenderskich kolekcji korporacyjnych.

Ekspozycja zatytułowana „Connections” powstała z inicjatywy Ambasady Królestwa Niderlandów z okazji obecnej prezydencji holenderskiej w Radzie Unii Europejskiej. Pokaz nie tylko prezentuje mało znane u nas zbiory, ale też informuje o ich powszechności i różnorodności w Holandii. Prezentowane firmy należą do prężnie działającego Stowarzyszenia Kolekcji Korporacyjnych Sztuki -VBCN.

Czytaj więcej na rp.pl

Żródło: rp.pl

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL