Epoka nowożytna

23.09.2017

Tysiące rezerwacji na wystawę Caravaggia w Mediolanie

Na sześć dni przed otwarciem wystawy dzieł Caravaggia w Mediolanie bilety na nią są rezerwowane masowo - informują w sobotę włoskie media. W Palazzo Reale od 29 września do 28 stycznia będzie można zobaczyć 18 prac artysty z włoskich i zagranicznych kolekcji.

Wystawa zostanie otwarta w 446. rocznicę urodzin malarza, który przyszedł na świat w Mediolanie.

Jego prace na ekspozycję przywieziono m.in. z nowojorskiego Metropolitan Museum, National Gallery w Londynie, galerii w Detroit i Muzeum Montserrat w Barcelonie. Sprowadzono też obrazy Caravaggia z muzeum Capodimonte w Neapolu, Palazzo Pitti i Galerii Uffizi we Florencji oraz z muzeów w Rzymie.

Na wystawie będą takie dzieła, jak "Święty Hieronim piszący", "Ekstaza świętego Franciszka", "Marta i Maria Magdalena", "Salome z głową Jana Chrzciciela" - zapowiedzieli organizatorzy.

Dziełom będzie towarzyszyć prezentacja badań naukowych nad nimi i zdjęć rentgenowskich wykonanych przy pomocy najnowszych technologii, które pozwolą zwiedzającym zapoznać się z kolejnymi etapami prac, poprawkami i zmianami wprowadzonymi przez malarza.

Wystawione zostaną też dokumenty, prezentujące kolejne etapy jego burzliwego życia i twórczości.

W pierwszych dniach przyjmowania rezerwacji zgłosiło się ponad 60 tys. osób. W związku z ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed otwarciem wystawy postanowiono przedłużyć godziny jej otwarcia do 22.30 cztery razu w tygodniu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mmp/ mal/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL