Kultura i sztuka po 1989 roku

26.02.2018

W Wilnie otwarto wystawę „Kolaże Wisławy Szymborskiej”

W Litewskiej Bibliotece Narodowej im. Mażwidasa w poniedziałek została otwarta wystawa „Kolaże Wisławy Szymborskiej”, która prezentuje 25 oryginalnych prac plastycznych poetki.

„Wystawa jest okazją do poznania pozapoetyckiej twórczości polskiej noblistki, która przez wiele lat tworzyła pocztówkowe kolaże, obdarowując nimi swoich przyjaciół przy różnych okazjach” - powiedział PAP Marcin Łapczyński, dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie, współorganizatora wystawy.

Podczas otwarcia wystawy przypomniano, że tworzenie kolaży było jednym z ulubionych zajęć poetki i w pewnym stopniu uzupełniają one jej twórczość.

W ocenie dyrektora Łapczyńskiego główna biblioteka Litwy, jaką jest Biblioteka Narodowa im. Mażwidasa, to doskonałe miejsce na prezentacje prac Szymborskiej.

„Ta wystawa pozwala nam lepiej poznać poetkę, daje wgląd w jej twórczą wyobraźnię” - zaznaczył dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie.

Wystawa, która powstała przy współpracy Instytutu Książki w Krakowie i Fundacji Wisławy Szymborskiej, w wileńskiej bibliotece będzie czynna do 16 marca.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ ron/ mc/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL